Ubytování v srdci Karlových Varů se skvělou snídaní a kvalitním spánkem, to vše s prameny na dosah ruky.
 • Kontakt hotel romance puskin karlovy vary///Contact hotel romance puskin karlovy vary///Kontakt Hotel Romance Puskin Karlsbad///контакт Отель Романс Пушкин Карловы Вары
Výhody přímé rezervace
Příjezd:
Odjezd:
Nocí:

Pěší stezky

Pěší stezky

Obzvláště procházky do přírody působí na duše návštěvníků jako jemný balzám na duši v dnešní uspěchané a rušné době. Právě procházky tvoří nedílnou součást léčebných pobytů a jsou pacientům předepisovány lékařem jako další lázeňská procedura. Cestovateli Humboldtovi bývá připisován výrok, že karlovarské lesy jsou nejkrásnějším přírodním parkem Evropy. V každém případě karlovarské lesy rovněž léčí – svou krásou a tichem vydatně pomáhají pramenům.

Síť lesních pěšin tu začala růst hlavně za romantismu, kdy člověk znovu objevil přírodu. Sláva stezek pak vyvrcholila na přelomu minulého a předminulého století, v časech prvních rozhleden, lesních restaurací a turistických spolků. Svůj půvab neztratily dodnes. Čekají na vás.

Jelení skok

Jelení skok

Jelení skok

Typ objektu: dřevěný vyhlídkový altán

Poloha: skalní suk u Jeleního skoku západně nad centrem Karlových Varů

Období výstavby: 1804

Jelení skok je patře nejstarší vyhlídkovou stavbou v Karlových Varech. V roce 1804 byl dřevěný altánek postaven obchodníkem a karlovarským rodákem Mayerem, podle něhož je pojmenován také Mayerův gloriet.

Přístup: Na vyhlídku se dostanete po lesních cestičkách kolem sošky kamzíka přímo z centra Karlových Varů od Vřídla či můžete využít lanové dráhy Diana do mezistanice Jelení skok a kolem sanatoria Myslivna sejít přes Petrovu výšinu až k vyhlídce.

Goetheova vyhlídka

Goetheova vyhlídka

Goetheova vyhlídka

Typ objektu: pseudogotická výletní restaurace s vyhlídkovou věží

Poloha: Výšina věčného života asi 1,5 km východně od centra Karlových Varů

Období výstavby: 1888 až 1889

Tento honosný pseudogotický cihlový objekt s vyhlídkovou věží a výletní restaurací byl vystavěn v letech 1888-1889 podle projektu významných vídeňských architektů Ferdinanda Fellnera a Hermanna Helmera na Výšině věčného života v lesích vzdálených 2 km východně nad městem Karlovy Vary.

Diana Karlovy Vary

Diana Karlovy Vary

Diana Karovy Vary

Typ objektu: mohutná cihlová rozhledna doplněná krytým dřevěným ochozem

Poloha: Výšina přátelství přímo nad centrem Karlových Varů

Období výstavby: 1912 až 1914

Známá Karlovarská rozhledna Diana, která je obklopena lázeňskými lesy přímo vybízí k zdravotním nebo romantickým procházkám. Právě u Diany začínají značené stezky pro pěší, které Vás zavedou k altánkům s výhledem na Karlovy Vary, k Jelenímu skoku a dalším monumentům či památníkům, které souvisí s historií Karlových Varů.

Mnoho dalších návštěvníků využívá možnost vyjet k Dianě lanovou dráhou a pro cestu zpět do města volí procházku. Trasu si můžete zvolit na mapy.cz dle náročnosti terénu i délky chůze. K dispozici máte lesní stezky i cesty se zpevněným povrchem. Vše v krásném prostředí lázeňského lesa na čistém vzduchu. Diana je proto velmi populární u vyznavačů nordic walkingu.

Pro více informací týkající se rozhledny Diana klikněte zde www.dianakv.cz/cs

Mayerův Gloriet

Mayerův Gloriet

Mayerův Gloriet

Typ objektu: dřevěný vyhlídkový altán

Poloha: skalní suk u Jeleního skoku západně nad centrem Karlových Varů

Období výstavby: 1804

Přístupnost: volně přístupný

Dřevěný vyhlídkový altán Mayerův gloriet, který nabízí jedinečný pohled z ptačí perspektivy, ke kterému můžete vystoupat po lesních cestičkách a kamenných schodech kolem sošky kamzíka přímo z centra Karlových Varů od Vřídla.

Svatý Linhart

obora Svatý Linhart

Svatý Linhart

Co vše středisko Svatý Linhart nabízí?

 • Přírodní lanové centrum
 • Branaldova cesta – stezka siluetami zvířat
 • Stromové domky
 • Obora
  – Daněk evropský (Dama dama)
  – Prase divoké (Sus scrofa)
  – Jelen sika Dybowského (Cervus nippon dybowski)
 • Infocentrum a kavárna
 • Dendrologická stezka

Top